czwartek, 18 października 2012

wsiąść do pociągu luksusowego


Bardzo mile wspominam piosenkę Maryli Rodowicz „Wsiąść do pociągu byle jakiego”, często mam ochotę gdzieś pojechać i oderwać się od tzw. „tu i teraz”. Niekoniecznie do pociągu byle jakiego, a już nie na pewno do polskiego pociągu, rodem z PRL’u, ale do takiego „Al Andalus” - czemu nie? Jak tylko znajdę sponsora, to się pakuję i wsiadam.

Pociąg „Al Andalus” to pałac na kółkach. Jego wystrój nawiązuje stylem do „Belle Epoque”.  Zaprojektowany , aby się w nim zrelaksować i mile spędzić czas.  Jego piękna i starannie dobrana dekoracja sprawia, że pobyt w pociągu będzie niezapomnianym wydarzeniem.  W nocy pojazd jest zaparkowany, by goście mogli wypocząć w komfortowych warunkach.

„Al Andalus” mogą podróżować 64 osoby, dla których zostały przygotowane 32 luksusowe pokoje, wyposażone w łazienkę, barek, duże łóżka, które w dzień składa się, by służyły za sofę.
W pociągu znajdują się 4 przestronne salony, „Al Andalus” jest najszerszym i najbardziej przestrzennym pociągiem turystycznym na świecie. W salonie je się śniadania, kolacje, pije się szampana, podziwia krajobrazy lub po prostu rozmawia z sąsiadem siedząc na pięknej, czerwonej kanapie. Wieczorem czas uprzyjemnia muzyka na żywo.

Personel jest do dyspozycji gości przez 24 godziny. Bagażowi, stewardesy, przewodnicy, kelnerzy, kucharze, sprzątający, lekarz, animatorzy, muzycy.
Bardzo dba się o jakość podawanych posiłków, zatrudnieni są najlepsi kucharze, podróżujący mogą spróbować tradycyjnych dań, win i likierów.

Co wliczone jest w cenę przejazdu?

-Śniadania, obiady, kolacje wraz z napojami i alkoholami.
-Zakwaterowanie w pokoju.
-Autokar, żeby poruszać się po zwiedzanych miastach. ( Chodzi o miasta Andaluzji, jak wskazuje nazwa pociągu, zwiedza się : Cordobę, Sewillę, Baezę, Ubedę, Granadę, Rondę, Jerez, Kadyks, Sanlucar i Doñanę. )
-Stewardesy, przewodnicy po wszystkich zwiedzanych miejscach oraz bilety do obiektów
-Ochrona
-Występy muzyków
-Dzienniki – gazety.

Podróż trwa 6 dni i 5 nocy. Gdyby ktoś chciał zwiedzić Andaluzję w luksusowych warunkach, bilety może zarezerwować na stronie www.trenandalus.com . Ceny zależą od tego, kiedy wykupi się wycieczkę, im wcześniej, tym taniej. Zaczynają się od 2500 euro od osoby. Jak mówiłam: wsiąść do pociągu, owszem, ale nie byle jakiego…

salon - jadalnia 

salon 


muzycy 

najwyższej jakości jedzenie


sypialnia wraz z łazienką 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz