czwartek, 14 lutego 2019

Kocham Cię! Jak to się mówi po hiszpańsku?

Te quiero! Te amo! Te adoro!
Hiszpanie uwielbiają gadać, w temacie miłości, robią to samo. Dużo gadają. Czy idą za tym czyny...a to już rożnie bywa. Inni są też ludzie z północy, a inni z południa. Ten stereotypowy Hiszpan, biegający za kobietą z gitarą i powtarzający co chwila; Te quiero, będzie właśnie z Andaluzji. (Osobiście uważam, że są tam najprzystojniejsi mężczyźni i najładniejsze kobiety, mają w sobie czar i pasję.)

Na początku miło chodzić z mieszkańcami Półwyspu Iberyjskiego na randki, są romantyczni, mówią dużo ładnych rzeczy, potrafią adorować kobiety, obiecują złote góry. Są szczerzy, kupują masę prezentów, zapraszają na kolacyjki. Powie ktoś, że na początku wszyscy się tak zachowują. Tak, ale Ci mężczyźni naprawdę potrafią sprawić, iż czujesz się jak księżniczka. Ładne słówka, słodkie miny, cukiereczki. Jest to naród, który lubi bliskość fizyczną, wszelkie przytulanie, poklepywanie, całowanie jest na porządku dziennym, może to być nawet męczące. Hiszpanie są bardzo ciepłymi i czułymi ludźmi i to nie od święta.

Co ze stereotypem maczo i ogiera w alkowie?  To nie Ameryka Południowa, to nie Latynosi! Jeśli chcecie przeżyć namiętną przygodę, to raczej skierujcie swoje kroki w stronę Brazylii lub np. Urugwaju. Hiszpanie są raczej spokojni, wręcz czasem nieśmiali. Ich seksualne umiejętności są mocno przecenione, dziewczyny, nie dajcie się na to nabrać! Oczywiście, wiadomo, dużo zależy od osoby, ale cudów tu nie ma, są takimi samymi facetami jak każdy inny naród...Gdy już wasz związek z hiszpańskim osobnikiem przejdzie do bardziej dojrzałej fazy, przychodzi zwykłe, codzienne życie, kończą się romantyczne prezenciki i podskakiwanie. Ale nie kończy się czułość, ani różnego rodzaju niespodzianki, kolacyjki, za które płaci on. Mężczyźni są szczodrzy! Niewątpliwą zaletą tych mężczyzn jest ich gest. (Oczywiście zawsze jakiś dziad i sknera się trafi, ale od takich trzymajcie się z daleka!) 

To bardzo miłe, ale jest i druga strona medalu. Jeśli chodzi o domowe obowiązki wiedza wielu Hiszpanów kończy się już od progu. Są i tacy, co zgłębili tajemnice: obsługi odkurzacza, zmywania naczyń, prasowania koszul (to już wyższy stopień wtajemniczenia), ale są w mniejszości. Niestety jest to wina nadopiekuńczych matek. Zarówno hiszpańska madre jak i włoska mamma to przekleństwo tych społeczeństw. Wychowują synów na kaleki życiowe, robiąc za nich absolutnie wszystko. Nie spodziewajcie się też, że chłopak, który chodzi za Wami parę lat i powtarza: Te quiero, szybko z tobą zamieszka, a co dopiero się oświadczy. W tym, jak i we wszystkim, króluje brak pośpiechu, słynna  mañana. Jeśli jednak postanawia podjąć tę ciężką decyzję o opuszczeniu domu mamusi i zamieszkaniu z Tobą, wiedz, że jesteś dla niego bardzo ważna. 

I na koniec, czym się różni Te quiero od Te amo? Oba zwroty oznaczają Kocham Cię, ale Te quiero można mówić do każdego, nawet do dobrego przyjaciela, Te amo jest zarezerwowane tylko dla najbliższej osoby. Jeśli zatem pojedziesz na wakacje i jakiś Hiszpan będzie ci powtarzał; Te quiero, niekoniecznie musisz brać to na serio. Pamiętaj, oni dużo mówią! 

Chcesz się uczyć hiszpańskiego? Skontaktuj się ze mną:
annakoronowska@hotmail.com

7 komentarzy:

 1. Jak widać, każda nacja ma swoje wady i zalety :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam się na hiszpańskich mężczyznach 😎🤣
  Ale lubię hiszpańska kulturę i styl bycia

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze, aby okazywać ludziom bliskość, w każdy języku, choć w moim odczuciu włoski i hiszpański brzmią w tym klimacie cudownie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo pożyteczny wpis :-))
  Ech te mamy hiszpańskie, cóż jak widać nasze chłopaki są trochę lepsi :-)
  Ale mimo wszystko Hiszpanie wypadli całkiem sympatycznie z twojego opisu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielkie podziękowania dla tego wspaniałego człowieka o imieniu Dr. Agbazara, wielki rzucający, który przywraca radość z pomocy w przywróceniu mojego kochanka, który oderwał się ode mnie cztery miesiące temu, ale teraz, z pomocą dr. Agbazara, wielka miłość, rzuca zaklęcia. Dzięki mu. Możesz również poprosić go o pomoc, gdy będziesz go potrzebować w trudnych czasach: ( agbazara@gmail.com ) lub WhatsApp ( +2348104102662 )

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak się mówi - do widzenia - jeśli ona nie odpisuje. Tutaj znajduje się doskonały poradnik : https://www.poradnikrandkowy.pl/porady/dlaczego-ona-nie-odpisuje/

  OdpowiedzUsuń
 7. Po hiszpańsku brzmi to inaczej niż w naszym języku. Bardzo ciekawie. W hiszpani jest problem ze zanlezieniem partnera. Ale w Polsce też dlatego polecam seks randki warszawa

  OdpowiedzUsuń