czwartek, 10 stycznia 2013

sexy kalendarz


 Każda matka zrobi dla swojego dziecka wszystko. Bardzo wzięły sobie to do serca kobiety z Montserrat (Valencia), biorąc udział w rozbieranej sesji do kalendarza.

Dzieci ze szkoły podstawowej Evaristo Calatayud de Montserrat zostały pozbawione jedynego środka transportu do placówki- autobusu. Powodem tego był , jak zawsze, brak pieniędzy.

Nie każdy ma samochód czy prawo jazdy, żeby zawieźć dzieciaka do szkoły. A niektóre dzieci mieszkają w odległości 3 km od placówki. Na pieszo też jest ciężko iść. Nie ma chodnika, tylko niebezpieczne pobocze ruchliwej drogi. Wiele matek właśnie tę drogę musiało pokonywać, bo nie miało wyboru. Dzieci przychodziły do szkoły zmęczone i zestresowane.

Z tego właśnie powodu matki postanowiły pozować do kalendarza, a środki z jego sprzedaży przeznaczyć na opłacenie autobusu. Jak same mówią trzeba było porzucić wstyd, dla dobra dzieci. Mamusie pozują niczym dziewczyny z kalendarza Pirelli. Cel zostaje osiągnięty! Sprzedano ponad 3000 egzemplarzy i na razie pozyskano środki na opłatę autobusu przez trzy miesiące, ale z pewnością znajdzie się więcej pieniędzy, bo sprawa stała się w Hiszpanii dość medialna. 

Nikt z mieszkańców małego miasteczka, jakim jest Montserrat, nie krytykował kontrowersyjnej inicjatywy matek, wręcz przeciwnie. Skoro nie ma innego wyjścia? Niestety innego wyjścia nie było, a tym sposobem na problem-  zwrócono uwagę.

W Internecie pojawiły się też złośliwe komentarze na temat tego pomysłu. „Kobiety chciały się pokazać, tylko czekały na okazję, żeby się rozebrać.”
Niewątpliwie musiały się przy tym dobrze bawić i będą mieć pamiątkę na stare lata, zrealizowały plan, dzieci mają czym jeździć do szkoły, wszyscy są zadowoleni. Osobiście spodobało mi się że, na zdjęciach widać normalne kobiety, a nie wypacykowane lale z fotoshopa.  

Politykom może być wstyd, że ludzie wymyślają już takie rzeczy z braku pieniędzy i wsparcia ze strony gminy. Dobrze, że matkom wstyd nie było. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz