wtorek, 5 marca 2013

zaprzyjaźnij się z Malikiem


„Cześć, nazywam się Malik Sekuru, jestem dzieckiem, które przyjdzie na świat w lutym 2013 r.  Moja mama jest nosicielką wirusa HIV, ale istnieje lekarstwo, które pozwoliłoby jej zminimalizować ryzyko zarażenia mnie. Wystarczy, że staniesz się moim przyjacielem, wysyłając smsa  o treści :amigo, na nr 28033 (koszt 1,2€), tym samym wspierając akcję.”


Tak zaczyna się blog poświęcony ratowaniu afrykańskich dzieci przed zakażeniem wirusem HIV przez ich chore matki. Malik ma swój fanpage na facebooku i można dołączyć go do grona jego przyjaciół.

 Malik Sekuru urodził się 19 lutego w Zimbabwe i jest ZDROWY! Na stronie:  WWW.msf.es da się śledzić ostatnie tygodnie ciąży jego mamy. Znajdują się tam zdjęcia innych dzieci, które urodziły się zdrowe, dzięki kuracji, którą stosowały ich matki. Kuracja polega na przyjmowaniu tabletek, które ograniczają zarażenie wirusem HIV dziecka. Na lekarstwa potrzebne są pieniądze, stąd pomysł akcji „Hazte Amigo de Malik”( zaprzyjaźnij się z Malikiem). W całej Hiszpanii można zobaczyć plakaty promujące event.  Duży, ciemnoskóry ciążowy brzuch i na nim właśnie napis „Hazte Amigo de Malik” i zachęta do wysyłania smsów.

MALIK 


Mimo iż w Hiszpanii nie brak problemów, wielu ludzi potrzebuje pomocy, jedna rzecz się tu nie zmienia. Poczucie solidarności z innymi,znajdującymi się w jeszcze trudniejszej sytuacji, chęć niesienia pomocy innym i dobre serca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz